Metsa istutamas 15. апреля LL

Kuna pühapäeval 14.04 tähistatakse rahvusvahelist õuesõppepäeva, siis meie kooli 6.-7. klass osalesid selle ürituse raames RMK poolt organiseeritud metsa uuendamise projektis ehk istutasime männiistikuid.

Eesti on maailmas üks metsarikkamaid riike, natuke üle poole meie maismaa pinnast on mets. Kuid metsa edukaks toimimiseks on oluline õige metsa majandamine. Sinna kuulub hooldusraie, lageraie ja metsa taastamine ehk siis uute taimede isutamine. Seda viimast meie siis reedel tegimegi.

Hommik võttis meid vastu karge päikeselise ilmaga. Kuna metsalank, kus töö toimus, oli koolile lähedal, liikusime sinna jalgsi. Langile jõudes said paarid endale metsaistutamiseks vajalikud töövahendid, milleks olid istutustoru ja istutusvakk. Istutusvakka panime männiistikud.

RMK töötaja Rainer tegi meile lühikese tutvustuse, kuidas istutustoruga ringi käia ning siis võis töö lahti minna.

Kõik paarid said endale vao, mida mööda liikuda ning taimi mulda panna. Algul oli töö lõbus ning läks üsna kiiresti. Kuid hiljem see enam nii lõbus ei olnud ning taimede juurde toomiseks tuli läbida üsna pikk vahemaa. Kuid olime vaprad ning püüdsime kõiki raskusi trotsida. Vahepeal tegime väikeseid puhkepause ning kosutasime end kaasa võetud veega.

Tegime tööd kolmveerand kaheteistkümneni, sest siis tuli jällegi jalgsi koolimajja liikuda ja päeva lõpetuseks kosutavat koolilõunat süüa.

Istutasime kamba peale (30 õpilast) umbes 6500 männitaime ja nüüd jääb vaid loota, et need ilusasti kasvama lähevad.

Siinkohal tahame tänada RMK esindajat Rainer Roosipuud, õpetaja Väino Uljast ja Sirelini ema, kes meid juhendasid ja raskel hetkel appi tõttasid.

6. ja 7. klassi juhatajad Leana Ja Reene

6. ja 7. klassi juhatajad Leana Ja Reene