Loodusteadlaste abilised 03. мая LL

3. mai oli meie koolis talgupäev. Esialgsete plaanide kohaselt pidi see päev olema kõikidest teistest koolipäevadest erinev, sest õpetaja Maret pidi olema Tallinnas ja õpilastega pidi talguid pidama ja peale seda grillima Mirteli ema. Kahjuks aga jäi Mirteli väike vend öösel haigeks, mistõttu tuli hommikul vara ruttu uus plaan välja mõelda. Et lastele oli lubatud teistsugune koolipäev, tuli seda lubadust ometi täita!

Alustasime päeva nagu planeeritud – läksime nurmenukke otsima. Pidime eristama kahte tüüpi nurmenukke. Kokku kaardistasime 324 taime! Klassis lugesime kokku, mitu taime kuulus S-tüüpi ja mitu L-tüüpi nurmenukkude hulka. Saime teada, et Mirteli maja ümbruses oli rohkem S-tüüpi nurmenukke – ehk selliseid, kus tolmukaid on õie sees näha. Ja kuna neid oli seal üksjagu rohkem, võisime arvata, et see tüüp, mida oli vähem, võib aja jooksul „välja surra“. Aga seda me väga kindlalt väita ei saa, sest selle jaoks oleks vaja vaadelda rohkem taimi ja pikema aja jooksul.

Saadud tulemused kandsime arvutiklassis tabelisse, mis tuli õpetaja juhendamisel ise luua. See oli üsna aeganõudev ja kannatlikkust nõudev ülesanne – nii lastele kui õpetajale.

Peale seda joonistasime klassis igaüks nurmenuku ja kirjutasime sinna juurde lille tutvustava jutu. Järgmisel nädalal prindime õpetaja Väino abiga välja oma tabelid ja kleebime need joonistuste peale. Õpetaja Triinu köitis kõik joonistused kokku talgupäeva raamatuks, mis jääb meile igaveseks mälestuseks vahvast päevast. Ühtlasi üllatame sellega õpetaja Maretit!

Õpetaja Triinu Järvalt

Meie pildigaleriid näed siit: https://photos.app.goo.gl/nQdHmLM7H1MZLhkR6