104. lend – silmapiir ei ole teile piiriks 19. juuni KL

104. lennu pidulik lõpuaktus toimus 17. juunil Kärla rahvamajas, kus olid kohal õpilased, õpetajad, vanemad ja kõik teised sõbrad-tuttavad. Aktus algas direktori avakõnega, kus ta tänas kõiki õpilasi nende pingutuste eest ja rõhutas, kui oluline on haridus edasiseks eluks. Ta tõi esile nii õpilaste saavutusi kui ka ühtse koolipere ja koduse pere toetuse tähtsust. Mõtteterana andis teele kaasa ühe loo, mis rääkis horisondil silmapiiri tagaajamisest. Loo moraaliks see, et oluline on minna ja avastada maailma ning koguda nii palju kogemusi ja elutarkust kui vähegi võimalik.

Piduliku osa hulka kuulus ka tunnistuste jagamine. Iga lõpetaja kutsuti nimepidi ette, kus talle ulatati lõputunnistus, fotoraamat ja kaunis lilleõis kooli poolt. Uhkusega saatsime teele kolm kiitusega põhikooli lõpetajat: Emilia Ait, Gert-Marol Kuris ja Mathias Mägi.

Kooli toetavad kohaliku kogukonna esindajad andsid välja ka stipendiume:

• Aasta lõpetaja – Mathias Mägi
  • Hea õppur – Emilia Ait
  • Aasta tegija – Gert-Marol Kuris

Seejärel said eraldi sõna 8. klassi esindaja Rosette Leemet, 9. klassi esindaja Gregor Grahv ja klassijuhatajad Gerta Uus (1.-4. kl), Marika Aarnis (5.-9. kl) ning lapsevanemad Reet Altmäe ning Jane Pruul, kes kõik meenutasid armsaid ühiseid hetki ning jagasid lõbusaid lugusid, mis saalisviibijad naerma ajasid. Kõnedes tänati õpetajaid, vanemaid ja üksteist toetuse ja sõpruse eest.

Üks eriline osa aktusest oli see, kui 9. klassi õpilased andsid oma klassijuhataja Marikale kingitusena üle terve õppeaasta käsitöötunnis koos valmistatud laipteki, kuhu peale tikitud ka kõigi õpilaste nimed. Seda kingitust hoidsid õpilased rangelt saladuses ja käsitöötunnist ei puudunud lapiteki tegemisel keegi. Suur töö oli vaja õigeks ajaks valmis saada. Mõistagi oli õpetaja Marika üllatus suur ja parimat kingitust ei oleks õpetaja osanud eales soovidagi.

Aktus lõppes ühise pildistamisega koolimaja õuel. Päike paistis ja kõigil oli hea meel. Oli selge, et see klass on valmis uuteks väljakutseteks ja seiklusteks. Palju õnne kõigile lõpetajatele! Te olete saavutanud midagi suurt ja oluline etapp elus on nüüd seljataga. Soovime teile edu ja kordaminekuid edaspidiseks!

Lõpuaktuse pildigalerii: https://photos.app.goo.gl/gvruybMJQXVRq6Q96

Kooli toetavad kohaliku kogukonna esindajad andsid välja ka stipendiume:

• Aasta lõpetaja – Mathias Mägi
  • Hea õppur – Emilia Ait