Ettelugemispäev meie koolis - mõnus algus hommikule 19. oktoober LL

Juba 1994. aastast tähistatakse Eestis Lastekirjanduse Keskuse algatusel 20. oktoobril ettelugemise päeva. Tänavu siis juba 25. korda. Ka Kärla koolis oli viimane koolipäev enne kosutavat sügisvaheaega erilisem seetõttu, et hommik algas õpilastele ettelugemisega. Ettelugejateks olid seekord õpetajad, kuid üllatust jagus sellegipoolest. Nimelt said algklassiõpilased tutvust teha vanema kooliastme aineõpetajatega ning suuremaid õpilasi ootas ees meeldiv taaskohtumine oma algklasside aegse õpetajaga. Ettelugejaks olid ka nii direktor kui sekretär. Ka õpetajate toas oli mõnus hommik õp. Paul Tohvi lugude saatel. Tema luges ette neile õpetajaile, kes ise lugema ei mahtunud ja kuulata sai lugusid raamatust „Väljaspool aega ja ruumi“. Raamatuvalik jäi lugeja otsustada, peaasi, et kuulajal oleks põnev!

Ettelugemise päeva eesmärk on tõsta raamatu- ja lugemishuvi ning arendada kuulamisoskust.

Eesti Lastekirjanduse Keskuse algatatud ettelugemise päeval oodatakse kõiki, nii suuri kui väikeseid, ette lugema nii kodus, koolis, lasteaias, raamatukogus, raamatupoes kui mujal.

Laidi Lindau

Sekretär-raamatukoguhoidja