Ettevõtlikult Positronini välja

Loomise kuupäev 14.10.2024

Meie 7. klassi õpilased Erko Kuus, Risto Vahter, Kevin Paar ja Sven Kristjan Kinks (saatjaks õppedisainer Kaidi Liivas) käisid 11.- 12. oktoobril Saare Arenduskeskuse poolt korraldatud MATA projekti õppereisil. Teekonnal Tallinnasse külastasime esimesel päeval mitmeid asutusi. Kõigepealt siis Metsküla Algkooli, kes rääkis oma loo, kuidas nad on pidanud oma kogukonnas ettevõtlikkust üles näitama.

Siis külastasime Meeste Koda Haapsalu Kuuri, mille eesmärk on Eesti meeste heaolu, tervise, üksinduse ja suhtluse eest seismine, käsitööoskuste hoidmine, Men’s Shed põhimõtete propageerimine Eestis ja Men’s Shed kontseptsiooni alusel toimiva töökoja rajamine ja käigus hoidmine Haapsalus ning Lääne maakonnas.

Edasi viis meie teekond Villakambrisse, mis on kaasaegne väike villavabrik Läänemaal. Seal nad väärindavad ennekõike kohalikku lambavilla ja teevad koostööd mitmete kohalike lambakasvatajatega. Põhitegevuseks ongi teenuse pakkumine - lõnga ketramine, villa kraasimine, ka peenemate villade töötlemine (näiteks alpaka vill). Lisaks valmistavad villasisuga tekke, patju, kattemadratseid. ​Villakambri klientideks on nii kohalikud kui ka väljapool Eestit asuvad lamba ja alpakafarmid. Samuti on klientideks koeraomanikud, kes oma lemmiku kammitud kasukast soovivad mõnusat lõnga saada.

Tallinnasse jõudes jagati meile kätte hotell Susi numbritoad ja saime natuke vaba aega, et Tallinnaga tutvuda.

Teisel päeval külastasime elektrivaldkonna noortefestivali Positron, kus erinevad elektrivaldkonna ülikoolid ja ettevõtted tutvustasid oma erialasid ja ameteid läbi põnevate ülesannete. Poisid said lahendada erinevaid väljakutseid ning iga saavutuse eest valida endale auhinna. See oli hea võimalus oma teadmisi proovile panna ja saada aimu elektrivaldkonna karjäärivõimalustest.

Galerii õppereisist: https://photos.app.goo.gl/1M1Pgtxqb23GiXz87link opens on new page

Kaidi Liivas

õppedisainer