Fotokonkurss jõudis lõpusirgele 11. november LL

Juba neljandat aastat toimus Kärla koolis sügisfotokonkurss. See kulges märkamatult ja omasoodu kogu oktoobrikuu vältel. Pildistamise aega mahtus nii suvesoojust, sügisekulda kui ka talvekargust. Nii laekus ka konkursile väga erineva meeleoluga loodusfotosid.

Tänavu oli see konkurss esimest korda ülekooliline. Eraldi võistlesid 1.-4. klassi õpilased, 5.-9. klassi õpilased ning õpetajad. Elektrooniline pildigalerii oli hääletamiseks avatud kooli kodulehel. Hääletada sai nii kogu koolipere, kui ka kõik kodulehe külastajad. Veebihääletuse tulemusena selgusid iga võistlusgrupi parimad. Väikeste fotograafide hulgast võitis veebihääletuse Rosette Leemet 3. klassist fotoga „EV 100 karge sügishommik“, vanemate õpilaste arvestuses tuli veebihääletuse võit 8. klassi õpilasele Helena-Karmen Saarele fotoga „Nähtus“ ning õpetajate töödest jäi hääletajatele kõige enam silma Maris Õispuu tehtud foto „Olen pisis-pisi, aga paistan silma“.

Lisaks sellele vaatas kõik võistlustööd hoolikalt üle ka žürii, kuhu kuulusid Kärla noorsootöötaja Kadri Järvalt, fotograaf Ene Schultz ja meie kooli endine õpilane ning kahekordne fotokonkursi Grand Prix võitja Astrid Rei. Žürii ülesandeks oli välja valida õpilastööde hulgast kahe erineva võistlusgrupi Grand Prix. Kuna esitatud tööd olid kõik imekaunid ja emotsioone täis, siis andis žürii välja ka eripreemiaid.

Väiksemate õpilaste arvestuses ühtis žürii arvamus rahva häälega ja Grand Prix võitis Rosette Leemeti foto „EV 100 karge sügishommik“. Vanemate õpilaste töödest pälvis žürii tunnustuse Grand Prix näol Helena-Karmen saare foto „Sügisvärvid“.

Pildistamine on saanud tänapäeval nii tavaliseks tegevuseks ning telefonikaamerad annavad hea võimaluse seda igal ajal teha. Kuid oma pildiga konkursil osalemine annab sellele tegevusele suurema mõtestatuse ning paneb proovile oskuse oma emotsioone edasi anda ka foto vaatajale.

Suured tänud kõigile  osalejatele ning meie tehnilisele abile Margit Lindaule!

Laidi Lindau

Multimeedia ringi juhendaja

Suured tänud kõigile  osalejatele ning meie tehnilisele abile Margit Lindaule!

Laidi Lindau

Multimeedia ringi juhendaja