Kodutütarde ja noorkotkaste loovusfestival 15. aprill LL

Eelneval nädlavahetusel käisid kolm meie kooli tragimat kodutütart Laura Leppik, Annika suurna ja Karis Kivi ( ning lisaks ka üks Vanalinna kooli kodutütar) Saaremaa maleva esindajatena Tartus aset võtnud loodusfestivalil. Tegemist oli kodutütarde ja noorkotkaste loodud festivaliga, kus noored said osaleda erinevates loovust arendavates tegevustes.

Ametlikult algas festival mälumänguga. Selleks jagati noored 14-ks rühmaks ning nad pidid vastama 30-le küsimusele, mis olid Eesti ja Kaitseliidu teemalised. Kogu võistlus oli väga pingeline ning oli vaja isegi lisaküsimust, et selgitada välja võitja. Mälumängule järgnes naeruteraapia. Tegemist on teraapia alaliigiga, kus naeru ja positiivsuse mõjul alandatakse stressi. Viisime läbi mitmeid harjutusi, mis põhinesid võlts naeru kordamisel kuni see muutus päris naeruks. See võib kõlada veidike veidralt, kuid ei saa öelda, et pärast poolteist tundi oleks olnud näha ühtegi mossis nägu.

Teisel päeval saime osaleda töötubades, kuhu olime ennast eelmisel päeval registreerinud. Valida oli seitsme töötoa seast: loodus, teadus, sepikoda, joonistamine ja disain, liikumine ja teater, muusika, kokandus. Loodustöötoas algas päev Tartu linnas fotojahiga ning hiljem järgueksamiteks valmistumiseks pusle loomisega. Teadustöötoas valmistati mitme funktsioonile kõlar LED tulede ja Bluetoothiga. Sepikojas sai iga noor teha odaotsa või naela, mis hiljem lisati isetehtud Eesti kaardile linnuste asukohtadele. Joonistamise ja disaini töötoas loodi kodutütardele ja noorkotkastele oma bännerid ning tehti oma poekotid. Teatri valdkonnas pandi kokku kaheosaline näidend ning selle vahele koreograafiline tants. Muusikaga tegelevad noored said luua oma enda räpiloo ning hiljem sellele filmida muusikavideo. Kokanduse ringis tegid õpilased algust kodutütarde ja noorkotkaste kokaraamatu loomisega, kus nad tegid valmis kolm esimest rooga. Päeva lõpetuseks esitas näitetrupp kõigile oma kava, millele järgnes disko.

Pühapäeva hommikul kogunesid kõik saali, et oma töötubade projekte teistele tutvustada. Sellele järgnes pidulik lõpetamine, kus tänati kõiki üritusest osavõtjaid.

See üritus näitas, et kodutütred ja noorkotkad ei istu ainult metsas ja ei grilli vorsti, vaid suudavad ka teha midagi loovat. Kuigi loodusfestival korraldati esimest korda, loodame omalt poolt väga, et see ei jää viimaseks.

Karis Kivi ja Annika Suurna

Karis Kivi ja Annika Suurna