Laadamelu viis meid jõuludele lähemale 10. detsember LL

Esmaspäeval, 09. detsembril toimus juba mitmendat aastat meie koolis mõnus ja hubane jõululaat.

Laadamelu algas juba hommikul peale teist tundi, terve koolimaja oli mõnusat piparkoogi ja küpsetiste lõhna täis.

Kuid et teada saada, kuidas need hõrgutised valmisid, tuleb tagasi põigata pühapäevasesse päeva,  mil paljud pered valmistusid jõululaadaks. Aegsasti varuti  toidukraami, et pühapäeval saaks kohe alustada küpsetamisega. Hommikul ärgates jooksid lapsed esimese asjana päkapikusussi juurde, et näha mis päkapikk seekord tõi ja alustatigi küpsetamisega. Meie peres näiteks tehti kirjukoera kooki. Sai marmelaadi juppe lõigata, küpsiseid purustada, šokolaadi tükkideks teha ning kõik kausis segamini segada ning külmkapi tahenema panna. Tegime ka punupatse, rullisime taigna pehmeks, punusime patsid, veeretasime suhkru ja kaneeli sees läbi ning panime ahju. Mõne ajapärast kui piparkoogid jahtund, hakkasime neid glasuurima ja see on ju laste lemmik tegevus. Kõik kogunesid kaunistamiseks laua äärde, samal ajal räägiti mõnusta juttu ja sai ka kõvasti naerda.

Oeh, pikk päev selja taga, uinuti ärevuses, et mis homme küll juhtuma hakkab ja kuidas äri laadal õitseb!

Esmaspäeva  hommikul kooli sisenedes oleks nagu päkapiku maale sattunud - terve kool oli täis nii väikseid kui ka suuri päkapikke. Esimene tund vapralt üle elatud, tuli kätte suur laadaaeg. Kaup löödi letti ja oodati ostjaid. Laadal sai näha puutööd, maale, vaipu, piparkooke, küpsiseid, koogikesi, kingi pakke, küünlajalgu ja muud põnevat. Meid külastas ka Kärla lasteaed koos oma õpetajate ja mõne lapsevanemaga. Müüjaid oli palju, kuid selle võrra jäi ostjaid vähemaks, aga see ei seganud rõõmsat  meeleolu ja hubast tunnet. Väga põnev ja südant soojendav oli kuulda, kuidas väikesed omavahel arutasid, kui palju tuleb raha tagasi anda või kas saaks mõnda rahatähte väiksemaks vahetada, osad lasid ka korraks sõbral kassat valvata, et saaks ka ise ringi vaadata ja midagi meele heaks osta. Lahe oli ka see, kuidas suuremad poisid tegid oma väiksematele õdedele/vendadele reklaami. Kui uskumatu see ka poleks, aga tund aega laadamelu möödus kiirelt. Koolikellad helisesid, tuli asjad kokku pakkida ja tundidesse tagasi minna.

Lõpetuseks võin öelda, et kõik olid väga tublid ja julged, et tulid müüma. Imeline on näha koos tervet koolipere tegemas midagi nii fantastilist, mis just täna 09.12.2019 meie koolis toimus.

Rahulikku jõuluaega soovib

Gertrud Lend 8. klassist