Loodusfotokonkursi parimad palad 07. november LL

Oktoobrikuuga jäi seljataha kaheksas ülekooliline loodusfotokonkurss. Selle eesmärgiks oli pakkuda kooliperele põhjust jalutuskäiguks loodusesse, looduse ilu märkamist, enda loovuse arendamist ning õppida digivahendite otstarbekat ja oskuslikku kasutamist.

Seekordsele konkursile laekus 35 võistlustööd, võistlus toimus kooliastmete kaupa ja eraldi võistlesid õpetajad/töötajad. Rahvalemmikud selgusid veebihääletusel, millest võttis osa 59 inimest.

I kooliastme rahvalemmikuks osutus Taavi Targamaa (1. kl) foto „Kärnkonn kõduõuel“, II kooliastme fotodest kogus enim hääli Elaenora Rabease (6. kl) foto „Õhtune sirutus“ ja II kooliastmes võitis hääletajate südamed Eliise Kirsi (9. kl) foto „Loojang“. Õpetajate/töötajate võistlusgrupis meeldis hääletajatele enim tugiisik Gabriela Grahvi foto „Randuvad pilvelaevad“.

Konkursi peaauhinnaks oli kooli 2023. aasta kalendri kaanefoto pilt. Selle selgitas välja žürii, kuhu kuulus õpilaste esindajana kooli foto- ja meediaringi õpilane Emilia Ait, õpetajad Tiina Metsmaa, Kaidi Liivas, Maiu Raun ning foto- ja meediaringi juhendaja Laidi Lindau. Tänavuseks võidutööks osutus 2. klassi õpilase Kaspar Martin Grubniku foto „Linnakass“. Pildil muheleva linnakassi pilgust võib lugeda, et ta on valmis elus ette tulevatele olukordadele kiirelt reageerima, kuid oskab nautida ka eluhetki ja õigel ajal puhata. Seda sõnumit soovib linnakass kalendri kaanepildidil edasi anda kogu koolpierele järgmiseks aastaks.

Täname kõiki konkursil osalejaid, tänu kellele saime imelise loodusfotode galerii ja silmailu koolimaja seintele!

Võidutöid vaata SIIT

Laidi Lindau