ÕE tervitus KPK 110 ja vabariigi aastapäeva aktusel 23. veebruar LL

Lugupeetud koolipere, endised õpetajad ja külalised!

Alustades oma kooliteed ei pööranud me suuremat tähelepanu sellele, et oleme sattunud maagilisele teekonnale. Täna tähistame siin meie kooli 110.sünnipäeva, kevadel sirutame tiivad 100.lennuks, 2 aastat tagasi tähistasime Eesti Vabariigi 100.sünnipäeva . 110 aastat on see kool lõpetajatele südametesse pugenud. Meie kool on näinud mitmeid riigikordi ja õppemeetodite muutumist. Tänu kõigele sellele on meie kool saanud just selliseks nagu ta on praegu.

See mis oli 110 aastat tagasi pole isegi võrreldav sellega, mis on nüüd. Ei olnud tunde, kus mängiti kahoote, käidi nutiorienteerumas ega seda vahvat algklasside koridori, kus praegu on väga palju võimalusi oma vahetundide sisustamiseks. Oleme jõudnud e-riiki, mis tähendab, et meie tundides on lisaks õpikutele kasutusel mitmeid veebikeskkondi. Meie päevik on e-koolis, me teeme tasemetöid elektrooniliselt ja meie oluline õppeaine on informaatika. Et ellu astuda ja tööturul läbi lüüa, on olulised digipädevused. Tänu kaasaegsetele õppemeetoditele saame hea ettevalmistuse mitmekülgseks eluks. Põhikool ongi see koht, mis annab meile hoo sisse järgmiseks eluetapiks.

Oleme uhked, et meie pisikeses maakoolis on nii palju erinevaid isiksusi. Kärla Põhikooli õpilastena võime öelda, et meie kooli õpetajad on just need, kes aitavad meil meie erilisi andeid avastada. On asju, mis eristavad meid teistest, ja on asju, mis teevad meid selleks, kes me oleme. Seda Karupoeg Puhhi tsitaati võib kasutada ka iseloomustamaks meie riiki. Eesti paistab maailmakaardil silma oma väiksusega ja samas oma suurusega. Me oleme väiksed pindalalt, kuid suured vaimult. Seda kinnitab pikk laulu- ja tantsupeo traditsioon, Ott Tänaku maailmameistri tiitel ja ka hiljutised PISA testi tulemused.

110 aastat. On seda palju või vähe? Kõlab justkui mees parimais aastais!

Soovime Kärla koolile jätkusuutlikust, säravate silmadega õpilasi ja loovaid õpetajaid ka järgmiseks 110-ks aastaks.

Ilusat saabuvat vabariigi aastapäeva kõigi õpilasesinduse liikmete poolt!

Helena-Karmen Saar ja Liisi Leppik

ÕE president ja asepresident

Lugupeetud koolipere, endised õpetajad ja külalised!

110 aastat. On seda palju või vähe? Kõlab justkui mees parimais aastais!

Ilusat saabuvat vabariigi aastapäeva kõigi õpilasesinduse liikmete poolt!

Helena-Karmen Saar ja Liisi Leppik

ÕE president ja asepresident