Meie lood

Päev täis teadust ja pidulikku meeleolu 24. veebruar KPK


Juba teist aastat järjest oleme oma kooli sünnipäeva ja Eesti Vabariigi aastapäeva aktuse avalöögiks sättinud õpilaste teaduskonverentsi, sest mis saab olla koolis sobilikum kui kaunil tähtpäeval jagada õpilaste teadmisi ja uurimistööde tulemusi kogu kooliperele ja kutsutud külalistele.  

Teaduskonverents oli väga mahukas ja mitmekülgne. Iga klass oli oma teadustööga esindatud, nii ettekannetena kui ka videotena. Kõlasid sellised teemad nagu:  

 • millised on inimese 5 meelt (1. kl);  

 • ettevõtlik inimene ja ettevõtlikkus meie koolis (2. kl);  

 • riiklikul õpilasleiutajate konkursil eripreemia saanud Koniroboti lugu (2. kl Kaspar); 

 • õpishow päikesesüsteemist (3. kl);  

 • digiteadus ehk loomad tuppa AR-ga (3. kl);  

 • Maslow püramiid – kas vajadused ja soovid on üks ja sama asi (4. kl);  

 • looduskatastroofid ühe tähe muinasjuttudena (4. kl) 

 • õpishow vulkaani katsetest (4. kl);  

 • erinevad miniuuringud: kuidas mõjuvad lemmikloomad vaimsele ja füüsilisele tervisele (5. kl Elisabet), milliseid infokanaleid kasutavad Kärla kooli õpilased (5. kl Regina), mis on koolirõõm (5. kl Karel);  

 • räätsamatk – mis on raba ja milleks räätsad (6. kl); 

 • perpetum mobile ehk igiliikur (7. kl) ja vesinikauto (9. kl); 

 • kätekreemi valmistamine (8. kl); 

 • seebi valmistamine (9. kl); 

 • riigipead läbi aegade (9. kl) 

Lisaks meie enda teaduse jagamisele oli meil külas Saaremaa Gümnaasiumi õpilane Ketly Ilvest, kes tutvustas meile oma teadusprojekti Plastiku Pugijast ehk austerservik seenest, mis üllataval kombel lagundab plastikut. Selle idee ja avastuse eest sai Ketly riiklikul õpilasleiutajate konkursil kõrgelt auhinnatud. 

Suur tänu kõigile osalejatele ja  juhendajatele, kes teadust taga ajasid ja selle teiste ette töid! Eriliselt suure tänu on välja teeninud ka teaduskonverentsi moderaator Rasmus Virves 9. klassist, kes kogu üritust juhtis ja iga ettekande järel osalejaid intervjueeris. Tore oli vaadata, kuidas õpilased teaduse teemasid omavahel arutlesid. 

Sellega päev ei lõppenud. Peale lõunasööki alustasime oma piduliku osaga – kõigepealt traditsiooniks saanud koolijuhi ja õpilasesinduse presidendi vastuvõtt. Iga külaline, õpetaja, koolitöötaja ja õpilane sai sirutada käe ja oma pidulikud soovid sõnastades üle anda. Järgnesid koolijuhi Sirje Ellermaa, abivallavanema Koit Voojärve, hoolekogu esindaja Villi Pihli ja õpilasesinduse Marileen Seli sõnavõtud. Kontserdil saime osaliselt kuulata ka juba laulupeo repertuaari, kus kõlavad ka uuemad isamaalised laulud. Laste hääl helises laulude saatel ja sõnad tungisid südamesse luuletusi kuuldes. 

Kogu päevast jäi hinge rõõm ja tänutunne, et oleme vabad oma tegemistes ja hoitud teineteise poolt! 

Pildigalerii: https://photos.app.goo.gl/2c36PHHLoApf8fxv8  

Juba teist aastat järjest oleme oma kooli sünnipäeva ja Eesti Vabariigi aastapäeva aktuse avalöögiks sättinud õpilaste teaduskonverentsi, sest mis saab olla koolis sobilikum kui kaunil tähtpäeval jagada õpilaste teadmisi ja uurimistööde tulemusi kogu kooliperele ja kutsutud külalistele.  

Teaduskonverents oli väga mahukas ja mitmekülgne. Iga klass oli oma teadustööga esindatud, nii ettekannetena kui ka videotena. Kõlasid sellised teemad nagu:  

 • millised on inimese 5 meelt (1. kl);  

 • ettevõtlik inimene ja ettevõtlikkus meie koolis (2. kl);  

 • riiklikul õpilasleiutajate konkursil eripreemia saanud Koniroboti lugu (2. kl Kaspar); 

 • õpishow päikesesüsteemist (3. kl);  

 • digiteadus ehk loomad tuppa AR-ga (3. kl);  

 • Maslow püramiid – kas vajadused ja soovid on üks ja sama asi (4. kl);  

 • looduskatastroofid ühe tähe muinasjuttudena (4. kl) 

 • õpishow vulkaani katsetest (4. kl);  

 • erinevad miniuuringud: kuidas mõjuvad lemmikloomad vaimsele ja füüsilisele tervisele (5. kl Elisabet), milliseid infokanaleid kasutavad Kärla kooli õpilased (5. kl Regina), mis on koolirõõm (5. kl Karel);  

 • räätsamatk – mis on raba ja milleks räätsad (6. kl); 

 • perpetum mobile ehk igiliikur (7. kl) ja vesinikauto (9. kl); 

 • kätekreemi valmistamine (8. kl); 

 • seebi valmistamine (9. kl); 

 • riigipead läbi aegade (9. kl) 

Lisaks meie enda teaduse jagamisele oli meil külas Saaremaa Gümnaasiumi õpilane Ketly Ilvest, kes tutvustas meile oma teadusprojekti Plastiku Pugijast ehk austerservik seenest, mis üllataval kombel lagundab plastikut. Selle idee ja avastuse eest sai Ketly riiklikul õpilasleiutajate konkursil kõrgelt auhinnatud. 

Suur tänu kõigile osalejatele ja  juhendajatele, kes teadust taga ajasid ja selle teiste ette töid! Eriliselt suure tänu on välja teeninud ka teaduskonverentsi moderaator Rasmus Virves 9. klassist, kes kogu üritust juhtis ja iga ettekande järel osalejaid intervjueeris. Tore oli vaadata, kuidas õpilased teaduse teemasid omavahel arutlesid. 

Sellega päev ei lõppenud. Peale lõunasööki alustasime oma piduliku osaga – kõigepealt traditsiooniks saanud koolijuhi ja õpilasesinduse presidendi vastuvõtt. Iga külaline, õpetaja, koolitöötaja ja õpilane sai sirutada käe ja oma pidulikud soovid sõnastades üle anda. Järgnesid koolijuhi Sirje Ellermaa, abivallavanema Koit Voojärve, hoolekogu esindaja Villi Pihli ja õpilasesinduse Marileen Seli sõnavõtud. Kontserdil saime osaliselt kuulata ka juba laulupeo repertuaari, kus kõlavad ka uuemad isamaalised laulud. Laste hääl helises laulude saatel ja sõnad tungisid südamesse luuletusi kuuldes. 

Kogu päevast jäi hinge rõõm ja tänutunne, et oleme vabad oma tegemistes ja hoitud teineteise poolt! 

Pildigalerii: https://photos.app.goo.gl/2c36PHHLoApf8fxv8