Terves kehas terve vaim 30. märts LL

Ilmad on muutunud kevadisemaks, aga riiki tabanud eriolukorra tõttu peame veetma palju aega kodus. Kindlasti sooviksid paljud käia värskes õhus liikumas ja kuigi on välja kuulutatud eriolukord, tuleks siiski oma tervise eest hoolt kanda ja mitte iga päev toas olla. Sobiv aeg on käia looduses ja märgata tärkavat kevadet.

Isiklikult soovitaksin käia õues jalutamas, rattaga sõitmas ja tavapäraseid aiatöid tegemas, et veidikeseks ekraanidest eemale saada. Väga hea oleks käia perega mere ääres. Lisaks värskes õhus viibimisele saab nautida mere kohinat ning teha meeldejäävaid perepiknikuid. Hea mõte on ka külastada matkaradu, kuid siis peab meeles pidama teiste inimestega distantsi hoidmist.

Kui alati pole võimalik kodust väljapoole minna, sobiks alternatiiviks koduaias töötamine. On hea tegevus korrastada metsaaluseid, riisuda hoovi, teha küttepuid, kaevata aiamaad, korrastada lillepeenraid, valmistada ette kasvuhooned tulevaseks hooajaks, koristada ja pesta autosid. Enda kogemustest olen aidanud vanematel metsa korrastada, küttepuid riita laduda ja autosid puhastada.

Väikesed nõuanded, mida kodus püsimiseks, aga enda liigutamiseks teha võiks : oma toa koristamine, kui on väikeseid õdesid-vendi saab nendega õues palli mängida, liivakastis losse ehitada, kiikuda. Aga ega iga päev ilusad ilmad pole, siis leidub internetist ka treening- ja tantsuvideoid mille järgi saab treenida ja tantsida.

30.03 kuni 05.04 on meie kooliperel võimalus võtta vastu väljakutse ja koguda kilomeetreid. Jälgi meie kooli kodulehte ja FB kontot ning sisesta oma tulemus andmebaasi!

Sirelin Miller 7. kl

KPK tervisenõukogu liige