12. november oli päev, mis tõi Saaremaa koolid kokku Lümandasse, et pidada maha üks koolide vaheline mälumängu ja kunsti võistlus.
Koolivikker on õpilaste seas oodatud sündmus pimedal sügisajal, kuna see toob endaga kaasa põnevust ja elevust, vaheldust tavapärasesse koolipäeva. Kuid sinna saavad minna igast koolist vaid valitud õpilased.
Võistluses on kaks gruppi- mälumängu grupp, kus 5. - 9. klassi igast klassist valitud üks õpilane ja vikerdajate grupp, mis omakorda jaotatud kaheks- nooremad 5. - 6. klass 2 õpilast / vanemad 7. - 9. klass 2 õpilast. Mälumängu sisuks olid koolitarkused, meedia (Saarte Hääl), silmaringi küsimused. Vikkeri märksõnadeks olid fantaasia, joonistamiseoskus.
Meie kooli esindasid mälumängu grupis: Karolin Kukkur (5A.kl), Biibeli Lember (6.kl), Estelle Ait (7.kl), Õnne-Ingel Lember (8.kl), Emmariin Roos (9.kl). Vikerdajate nooremas grupis: Gertrud Marii Kirs (5A.kl), Helina Süld (5A.kl). Vikerdajate vanemas grupis: Eleanora Rebase (9.kl), Mia Eliise Sillamägi (9.kl).
Õpilaste tagasiside mälumängust oli, et küsimused olid nii keerulised, võttis enamuse ajast naerma ja kukalt kratsima, kuidas küll vastata. Vikerdajate tagasiside oli, et võttis ajud tossama.
Juhendaja Kärt Aulik on õpilaste üle uhke, et nad olid valmis oma mugavustsoonist välja tulema ja proovima midagi uut. "Panna end ebamugavasse olukorda ei ole üldse lihtne ja kui peab veel võistlusmomendis mälu peale lootma on suur väljakutse. Lisaks veel on meie vikerdajate fantaasiatööd suurepärased ja ei oleks kunagi osanud ise taoliste tulemuste peale tulla nii pingelises olukorras kui aeg pressib peale."-räägib juhendaja Kärt.
Järgmisel aastal toimub Koolivikker Kuressaares Vanalinna koolis.