Noppeid õpilaste kõnedest Eesti Vabariigi aastapäevaks ja kooli sünnipäevaks 27. veebruar LL

Eesti Vabariigi aastapäeva ja Kärla kooli 114. sünnipäeva eel mõtisklesid 3. kooliastme õpilased meie riigi ja kooli üle ning kirjutasid kõnesid.

Siinkohal avaldame noppeid õpilaste kõnedest:

Heidy Aun, 7.klass

„Maailmas on palju linnu, mille rahvaarv on suurem kui meie kogu riigi oma. See aga peaks meid paneme austama ning uskuma kaasmaalastesse ja hoidma ülal ühtekuuluvuse tunnet. On hea tunne kõneleda koolis või tänaval oma emakeeles. Seda peaksime me säilitama, et mitte kaugeneda üksteisest. Ka praegu võid sa naeratada oma sõbrale või õpetajale, et anda teada, et teda märgatakse.“

Gregor Grahv, 9.klass

„Kärla Põhikool on oluline osa meie kogukonnast ja haridussüsteemist. See on koht, kus noored saavad end vabalt tunda ja saavad oma mõtted jagatud. Kool on olnud õpilastele ja õpetajatele teiseks koduks ning toetanud nende arengut ja kasvamist. Täna tähistame kooli panust meie kogukonna haridusse ning tunnustame kõiki, kes on selles osalenud.“

Anna-Liisa Rang, 8.klass

„Vahel võib tunduda, et Eestimaa on nii väike ja mõttetu, kuid alati on midagi, mis meid siin hoiab ning ühte liidab….vahet pole, mis, alati on miski. See miski on sinu südame sees, see miski täidabki Eestimaa eestlastega ja see kõik teebki meist ühtehoidva Eestimaa.“

Luisa-Lee Rääk, 7.klass

„Kui vaadata maailma kaarti, siis on Eestimaa seal üks imepisike täpp. Kuid sellel täpil on õigus olla uhke nii paljude saavutuste üle…Ma olen Eesti üle uhke, meil elab palju toredaid inimesi, kes on nutikad ja ettevõtlikud. Meil on ilus-ilus keel ja rikas ajalugu. Soovin Eestile palju õnne ja et me saaks veel lõpmatuseni pidu pidada ja aastapäevi pidada. Elagu Eesti!

Janell Tänak, 8.klass

Mis on meil veel ilus? Ilus on meie enda eesti keel. Paljud teistest rahvustest inimesed on kiitnud meie keelt, seda pidi olema väga mõnus kuulata, selline veidi laulev toon on juures.

Tegelikult on veel väga palju plusse, mis teevad Eesti nii eriliseks. Vahetevahel aga olen kuulnud inimesi ütlemas, et eestlased on väga enesekesksed ja soovivad naabrile halba. Loodan, et see on ainult sõnakõlks, sest mind ümbritsenud inimesed on enamus lahked ja sõbralikud. Või on see nii, nagu vanasõna ütleb: „Kes armastust külvab, see armastust lõikab!“ Ehk anname kõik rohke headust ja armastust välja, siis seda rohkem saame ka seda tagasi.“

Rosette Leemet, 8.klass

Sellepärast ongi meil vaja head põhja enda tulevikule ja see kõik algab koolist, kus tänu Eestis antavale haridusele saame selle kindla ja korraliku, kui seda vaid tahta. Kärla kool hoiab kohta nii paljude siin käinute kui ka praegu siin õppivate inimeste südameis, kes on õnnelikud, et just siin on käinud ja õppinud.

Kärla kool käib kaasas ka kaasaegsete muudatustega, mis puudutavad ühiskonna arengut ja muutusi tänapäeval. Seda nii tehnoloogias, kultuuris kui ka paljus muus. Kaasaegne maailm on kiire ja pidevalt muutuv ning see aitab meil kohaneda ja võimaldab kasutada uusi võimalusi.  Uute võimalustega aga tulevad ka raskused ja takistused, mida pole kellelgi kerge ületada. Aga kui sa seda tegema peaks, on maailm su ees valla ja võid teha, mida soovid.

Inger Juhkam, 7. klass

Maailmas toimuv võiks meid suunata endast üles otsima seda eestlast, kes oma riigi eest võitles. Kasvatame sellest tundest uuesti suure kokkuhoidmis- ja uhkustunde meie riigi, rahva ja iseenda üle, et meie vabadus jääks alatiseks kestma.

Liilia-Margarita Mändar, 8.klass

Mu kallid, hoolimata kõigest julgen väita, et elutingimused siin Eestis on päris head. Väga paljudes kohtades maakeral on palju ekstreemsemad eluolud. Meil Eestis pole häda midagi, kui vaid suudaks armastada ja hoida üksteist ning loodust. Sest armastus on üle kõige ja ta ei kao kunagi.

Marileen Seli, 9.klass

Me tähistame Eesti Vabariigi aastapäeva ning lisaks meie Kärla Põhikooli, kus praeguseks üle saja õpilase õpib, sünnipäeva. See on koht, kus alati õpilased on üksteisele toeks ning õpetajad, kes kõigega sind aitavad. Ma siiani mäletan seda esimest septembrit, kui oma ema käest kinni hoides klassi astusin. Kõik tundus nii suur ja huvitav, eriti see aabits, mis mulle laval üheksandike poolt anti. Ma ei suutnud ära oodata kuniks üheksandas klassis olen. Ja nüüd seisan siin, teie kõigi ees, et tänada seda kallist koolimaja ja veel kallimat kooliperet, et olete olnud need viimased üheksa aastat alati meie jaoks olemas. Kallis Eesti ja kallis Kärla Põhikool, palju õnne teile sünnipäevaks!

Siinkohal avaldame noppeid õpilaste kõnedest:

Heidy Aun, 7.klass

Gregor Grahv, 9.klass